Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
Helicopter Simulation Made Easy

CEO Mesajı

Aerotim’in kuruluşunun temelinde, üniversitelerde üretilen bilginin ve kazanılan birikimin, ekonomik faydaya dönüştürülmesi bulunuyor.

Aerotim’in kuruluşunun temelinde, üniversitelerde üretilen bilginin ve kazanılan birikimin, ekonomik faydaya dönüştürülmesi bulunuyor. Aerotim olarak, üniversite ile bağımızı hiç koparmadık; çalışanlarımızdan bazıları, hâlâ üniversitelerde ders veriyor; birçok ekip arkadaşımız da lisansüstü çalışmalarının ardından bize katıldılar. Akademik araştırmaları ve bu araştırmaların ortaya çıkarttığı yenilikleri, çözümlerimize yansıtıyoruz. Bunu yaparken bir yandan kullanıcılarımızın kalite, takvim ve bütçe gereksinimlerini karşılıyoruz bir yandan da akademik bilginin yeniliklere dönüşmesi için gerekli olan sabrı gösteriyoruz. Böylece, kullanıcılarımız için güvenilir ve yenilikçi bir iş ortağı; üniversiteler için ise fikirleri uygulamaya koyabilen bir paydaş olmayı başarıyoruz.

Çalışmalarımızın çerçevesini çizen, evrensel ilkelere dayanan bu yaklaşımımızın yanı sıra ülkemize sağlayacağımız katma değerle ilgili de hedeflerimiz var. Ben de bu hedef kapsamında, yurt dışında önemli başarılar kazandıktan sonra birikimlerimi Türkiye için kullanmak isteyerek dönüş yaptım. Bilgimiz ve tecrübemiz ile yapabileceğimiz şeylerin yurt dışından alınmasını önlemek, amaçlarımızın başında yer alıyor. Bu doğrultuda, dünya üzerindeki örnekleri arasında en iyisi olan çözümleri, rekabetçi maliyetlerle ve geliştirme süreleri ile ortaya koyuyoruz. Web sitemizin “Referanslar ve Başarı Hikâyeleri” bölümünde ayrıntılarını okuyabileceğiniz HELSİM ve ATAKSİM projelerinde, bunları başardık. Bu başarılara yenilerini eklemeye hazırız ve bu doğrultuda çalışıyoruz.

İhracata büyük önem veriyoruz. Bazı yıllar, ciromuzun %90-100’lere varan bölümünü, ihracattan elde ediyoruz. 2017 yılından beri, her yıl, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) hazırladığı, “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” (TİM 500) listesinde yer alıyoruz. Yurt dışı satışlarımız, bizi, 2019’un Aralık ayında, Hizmet İhracatçıları Birliğinin (HİB), Hizmet İhracatçıları Buluşması ve Ödül Töreni’nde, “Mühendislik, Mimari, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler” kategorisinde, en çok ihracat yapan ilk üç firma arasına soktu. İhraç ettiğimiz uçuş dinamik modelleri; sadakat, sertifiye edilebilirlik ve maliyet gibi bir dizi performans kriterinde, dünyanın en iyisi oldukları için, rakiplerinin önüne geçerek tercih ediliyor. Yüksek teknoloji konusunda, Türkiye’yi, dünyada, en iyi şekilde temsil ediyoruz.

Bugüne kadar üstlendiğimiz projelerde, başkalarının yapılamaz ya da çok zor dediği şeyleri yaptık. Başarı hikâyelerimizde yer alan çalışmalarımızla gurur duyuyoruz. Ürünlerimiz, her yıl, farklı ülkelerde, yüzlerce kullanıcı tarafından, etkin şekilde kullanılıyor. Başarı hikâyelerimize, yenilerini eklemeye de hazırız.

 

Dr. İlkay Yavrucuk

Aerotim Kurucusu ve CEO’su