Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
Helicopter Simulation Made Easy

Elektrikli VTOL Araçların Tasarımı ve Simülasyonu

Alan uzmanlığımız, tecrübemiz ve tasarım ve analiz kabiliyetlerimizle elektrikli ve dikine kalkış ve iniş (VTOL) yapabilen hava araçlarının geliştirme ve simülasyon çalışmalarını destekliyoruz.

Özellikle şehir içinde, kısa mesafe ulaşım ihtiyaçları için kullanılabilecek, elektrikli, VTOL, pilotsuz hava araçlarının geliştirilmesi konusunda, dünya genelinde yoğun çalışmalar yürütülüyor. Bu araçlarla ilgili öngörülerin gerçekleşmesi durumunda, dünya genelinde farklı şehirlerde, her an yüzlercesinin ya da binlercesinin havada olacağı düşünülüyor.

Diğer yandan, bu araçlar, daha önceden tasarlanmış uçak ve helikopterlerden farklı uçuş dinamiklerine sahip. Bu uçuş dinamiklerinin çok iyi analiz edilmesi ve anlaşılması; bu bilgilerin ise başta otopilot, motor kontrol birimi ve hava aracı simülatörü gibi kritik sistemlere yansıtılması gerekiyor. Bu süreçlerde yapılacak hatalar ve bu hataların yol açabileceği kazalar, özellikle kamuoyunun bu araçların kullanımı konusundaki görüşlerini olumsuz olarak etkileyebilir.

Aerotim, bu noktada, elektrikli VTOL araçların geliştirme çalışmaları için ideal bir iş ortağı olarak öne çıkıyor.